Echo serca Warszawa
usg Warszawa
Badanie usg Warszawa
 
space space space
 
usg warszawa
badanie usg warszawa
echo serca
usg jamy brzusznej
 
 
 
O pracowni USG Małgorzata Oziębły Beata Uziębło-Życzkowska Cennik badań USG jamy brzusznej USG tarczycy USG ślinianek USG węzłów chłonnych USG szyi USG piersi USG układu moczowego Echo serca Umów się na wizytę Kontakt i dojazd
 

Echo serca Warszawa

Badanie echokardiograficzne przezklatkowe zwane popularnie echem serca jako metoda nieinwazyjna, jest podstawową metodą służącą ocenie morfologii serca, ze szczegółową oceną wielkości jam serca, kurczliwości i grubości ścian, szczegółową oceną lewej komory w zakresie jej funkcji rozkurczowej oraz skurczowej. Metoda ta dostarcza dokładnych danych na temat morfologii i funkcji zastawek serca. Pozwala dokładnie ocenić czynność mięśnia lewej i prawej komory serca w przebiegu różnych patologii.
Badanie echokardiograficzne przezklatkowe jest dziedziną ultrasonografii. Do obrazowania serca wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o częstotliwości 2-5MHz. Fale te są nieszkodliwe dla człowieka. Brak narażenia na promieniowanie jonizujące i możliwość powtarzania badania, doprowadziły do powszechnego stosowania echokardiografii właściwie we wszystkich rodzajach schorzeń układu krążenia.
Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla osób w każdym wieku - także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie i nie niesie to za sobą dodatkowego zagrożenia dla pacjenta.
Samo badanie nie wymaga szczególnych przygotowań. Przed badaniem można jeść i pić. Pacjent podczas badania przebywa w pozycji leżącej z odkrytą górną połową ciała. Lekarz rozprowadza na klatce piersiowej żel ułatwiający prowadzenie głowicy, przykłada ją do ciała, przesuwa i obserwuje pojawiające się na monitorze obrazy. Całe badania trwa zwykle kilkanaście minut.
Wskazaniem do wykonania echokardiografii jest przede wszystkim podejrzenie chorób serca, okresowa kontrola u pacjentów z już zdiagnozowanymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi, ale coraz częściej, ze względu na swoją dostępność i nieszkodliwość, badanie wykonywane jest profilaktycznie.
 
Koszt badania 150 zł

BADANIE EKG
Badanie elektrokardiograficzne (EKG) jest poza badaniem i wywiadem lekarskim, podstawowym badaniem wykonywanym w kardiologii celem oceny czynności serca.
EKG to szeroko dostępne i nieinwazyjne badanie wykonywane w celu wykrycia chorób serca na podstawie rejestracji jego czynności bioelektrycznej przy pomocy elektrod zamocowanych na skórze kończyn oraz klatki piersiowej. Umożliwia rejestrację rytmu i przewodnictwa, ocenę pracy rozrusznika serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Jest również pomocne w ocenie zmian w sercu towarzyszących innym chorobom.
Elektrokardiografia jest badaniem bezbolesnym oraz całkowicie bezpiecznym dla pacjenta. Nie wymaga specjalnego przygotowania. W czasie badania pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odkrytymi kończynami i klatką piersiową. Elektrody przymocowuje się na kończynach górnych i dolnych oraz na klatce piersiowej przy pomocy specjalnych uchwytów. Standardowo wykonuje się badanie elektrokardiograficzne spoczynkowe 12-odprowadzeniowe. Żel którym smaruje się skórę przed założeniem elektrod zwiększa przewodzenie pobudzeń elektrycznych. Podczas badania należy pozostać w bezruchu, ponieważ skurcze i drżenia mięśni mogą zaburzyć zapis EKG, uniemożliwiając jego prawidłową interpretację. Otrzymany wynik analizowany jest przez lekarza. Całe badanie trwa zazwyczaj kilka minut i może być powtarzane wielokrotnie. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

 
     
 
Twój gabinet USG:)